فهرست مطالب

مراکز خرید اقتصادی در کانادا

فروشگاه‌های خرید اقتصادی در کانادا

کانادا یکی از کشورهای جذاب برای گردشگران است به همین دلیل هم سالانه تعداد زیادی توریست از سر تا سر دنیا به این کشور سفر می‌کنند. یکی از بهترین بخش‌ها در هر سفر خرید است. در تمام شهرهای کانادا فروشگاه‌های متنوعی وجود دارد که در آن‌ها انواع لباس، لوازم آرایش و لوازم منزل به فروش می‌رسد. برخی از گردشگران در زمان سفر به کانادا فکر خرید از فروشگاه‌های کانادا را به دلیل گران بودن اجناس از سر بیرون می‌کنند. اما باید گفت که شما اشتباه می‌کنید چون تمام مراکز خرید در کانادا گران نیستند و در تمام شهرها شما مراکز به صرفه را نیز می‌توانید پیدا کنید و از گردش و خرید در آن‌ها لذت ببرید. مطمئنا آشنایی با فروشگاه‌هایی در کانادا که از لحاظ اقتصادی به صرفه هستند برای شما جذاب باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با فروشگاه‌های به صرفه در کانادا آشنا کنیم.

فروشگاه‌های زنجیره‌ ای در کانادا (department stores)

فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کانادا به مراکز خرید بزرگی گفته می‌شود که در آن‌ها تمام اقلام مورد نیاز خود اعم از مواد خوراکی، پوشاک، لوازم خانگی، اسباب‌بازی و غیره را می‌توانید تهیه کنید. فروشگاه‌های زنجیره‌ای معمولا از چندین طبقه تشکیل شده‌اند که در طبقات مختلف آن اجناس به فروش می‌رسند.

فروشگاه‌های تخصصی در کانادا (expertism store)

اگر فقط به قصد گردش و بازدید از مراکز خرید کانادا را دارید بهتر است فروشگاه‌های زنجیره‌ای را انتخاب کنید اما اگر قصد خرید کالای خاصی را دارید به فروشگاه‌های تخصصی مراجعه کنید. فروشگاه‌های تخصصی در تمام شهرهای کانادا دایر شده‌اند و در هر یک از آن‌ها کالای مخصوصی به فروش می‌رسد. مثلا در یک فروشگاه فقط لباس فروخته می‌شود. معمولا اشخاصی که قصد خرید عمده به قصد صادرات به سایر کشورها را دارند به فروشگاه‌های تخصصی مراجعه می‌کنند. معمولا فروشگاه‌های لوازم خانگی مورد استقبال این دسته از اشخاص قرار می‌گیرند.

فروشگاه‌های فروش مواد بهداشتی و لوازم آرایشی ( drug store)

این دسته از فروشگاه‌ها در کانادا معمولا با استقبال زیادی مواجه می‌شوند و بیشتر گردشگران برای خرید لوازم آرایشی به آن‌ها مراجعه می‌کنند.

بازارچه‌ های محصولات کشاورزی

بازدید از بازارچه‌های محصولات کشاورزی برای بسیاری از گردشگران بخش جذاب سفر به کانادا است. زیرا کانادا یک کشور سرسبز است که در آن گیاهان و محصولات کشاورزی متنوعی می‌روید. برخی از میوه‌هایی که در بازار محصولات کشاورزی کانادا به فروش می‌رسند مخصوصا محصولات برداشت شده از دهکده‌ها برای گردشگران تازگی دارند و شما نظیر آن‌ها را در سایر کشورها پیدا نمی‌کنید.

فروشگاه مواد غذایی

اگر در مدت زمان حضور در کانادا ترجیح می‌دهید وعده‌های غذایی را خودتان تهیه کنید بابت این تصمیم خود مردد نباشید چرا که با وجود فروشگاه‌های مواد غذایی و عرضه محصولات متنوع و با کیفیت، می‌توانید بهترین و خوشمزه‌ترین غذاهای کانادایی را تهیه کنید. فقط کافی است چند دستورالعمل آشپزی را از سایت‌های مربوطه به خاطر بسپارید. در فروشگاه‌های مواد غذایی انواع گوشت، سبزی، شیر و مواد لبنی را می‌توان تهیه کرد.

فروشگاه‌ های یک دلاری

در مورد اسم این فروشگاه‌ها اشتباه نکنید چون خود فروشگاه یک دلار قیمت ندارد بلکه تمام اجناسی که در آن به فروش می‌رسد یک دلار هستند. این دسته از فروشگاه‌ها نه تنها برای گردشگران بلکه برای شهروندان نیز جالب توجه است. البته برخی از اجناس هم با قیمت دو دلار به فروش می‌رسند. به طور کلی فروشگاه یک دلاری مکان بسیار ارزانی برای خرید کالاهای مورد نیاز است.

فروشگاه ‌های اقلام دست دوم

در این دسته از فروشگاه‌ها کالاهایی که سالم هستند اما قبلا مورد استفاده قرار گرفته‌اند به فروش می‌رسند. معمولا اشخاصی که توانایی مالی کم‌تری دارند برای تهیه مایحتاج خود به فروشگاه‌های فروش اقلام دست دوم در کانادا مراجعه می‌کنند. برخی از گردشگران نیز که مقرون به صرفه بودن سفر برای آن‌ها مهم است  فروشگاه‌های اقلام دسته دوم را انتخاب می‌کنند.

جمعه سیاه در کانادا ( black Friday)

جمعه سیاه، بزرگ‌ترین حراج در دنیا است که در کانادا نیز برگزار می‌شود. این حراج در آخرین جمعه ماه نوامبر برگزار می‌شود و اولین بار نیز در آمریکا برپا شد. در این روز فروشگاه‌های بزرگ، اجناس خود را با قیمت‌های بسیار کم به دلیل قرار گرفتن در آستانه سال نو به مشتریان عرضه می‌کنند. در این روز فروشگاه‌ها تقریبا از ساعت 4 صبح کار خود را شروع می‌کنند و با باز شدن درب فروشگاه با تعداد زیادی از مشتریان که ساعت‌ها قبل در صف ورود به فروشگاه قرار داشته‌اند مواجه می‌شوند. گردشگران نیز اگر در این زمان در کانادا حضور داشته باشند می‌توانند برای خرید سوغات یا وسایل مورد نظرشان از تخفیفات استثنایی در جمعه سیاه استفاده کنند. البته به خاطر داشته باشید که روز جمعه سیاه برای هر خریدی مناسب نیست و در این روز پیشنهاد می‌شود که به خرید لوازم الکترونیک و هدیه بپردازید. اگر قصد خرید لباس با قیمت مناسب دارید باید در روز 26 دسامبر که به boxing day شهرت دارد به فروشگاه‌های کانادا بروید. در این روز با تخفیفات شگفت‌انگیزی در خرید کفش و لباس مواجه خواهید شد.

برای خرید لوازم الکترونیک و لب‌تاب تخفیفات در این حراج بزرگ از ساعت 6  در 24 دسامبر شروع می‌شود و تا 6 صبح 26 دسامبر ادامه دارد. در حراج باکسینگ دی، اجناس مختلف با قیمت‌های بسیار مناسب در روزهای معین به فروش می‌رسند.

حراج‌ های کانادا

اگر جزء آن دسته از گردشگرانی هستید که خرید، مهم‌ترین بخش سفر برای شما محسوب می‌شود بهتر است در ماه آوریل به کانادا و مخصوصا به تورنتو سفر کنید. چرا که در این ماه به دلیل قرار گرفتن در آستانه تغییر فصل، حراج‌های زیادی برپا می‌شود که در آن‌ها می‌توانید کالای مورد نیاز خود را با قیمت بسیار مناسب تهیه کنید. در این بخش قصد داریم شما را با بهترین حراج‌های ماه آوریل در کانادا آشنا کنیم:

  • حراج بزرگ Nordstorm: در این حراج شما می‌توانید لباس، کفش و زیور‌آلات مارک‌دار بخرید. این حراج در سالن شماره 6 در مرکز international center برگزار می‌شود. حراج نورداسترم از 10 تا 17 آوریل برگزار می‌شود.
  • حراجی خرید لوازم خانگی: این حراجی برای خانم‌ها بسیار جذاب است و اکثر گردشگران نیز برنامه سفر خود را با زمان برگزاری این حراج در تورنتو تنظیم می‌کنند. حراج لوازم خانگی از 7 تا 10 آپریل در خیابانwendell avenue برگزار می‌شود.

بهتر است قبل از حضور در تمام حراج‌ها تاریخ و قطعیت برگزاری حراجی را در سایت چک کنید.

نکاتی راجع به خرید در کانادا

  • اگر قصد خرید از فروشگاه‌های کانادا را دارید داخل فروشگاه چرخ دستی یا سبدی در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید کالاهای خریداری شده را داخل آن قرار دهید. در زمان خروج از فروشگاه نیز می‌توانید با پرداخت مبلغ اندکی( معمولا یک دلار) کیسه‌های پارچه‌ای را تهیه کرده و خرید خود را داخل آن قرار دهید. البته اگر تمایلی به استفاده از کیسه پارچه‌ای ندارید کیسه‌های پلاستیکی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

 داخل فروشگاه باید برای هر کالای خریداری شده یک رسید دریافت کنید. در زمان خروج از فروشگاه، باید رسید ارائه کنید. ممکن است از خرید کالایی پشیمان شوید و بخواهید داخل فروشگاه آن را مسترد کنید در این صورت باید رسید خرید را به همراه کالا به فروشنده بازگردانید. بنابراین حفظ رسید خرید کالا ضروری است. البته در برخی از فروشگاه‌ها و در رابطه با برخی از اجناس امکان استرداد وجود ندارد.

  • در زمان خروج از فروشگاه باید مبلغ کل خرید را پرداخت کنید. در این زمان توجه داشته باشید که مبلغ تعیین شده از سوی فروشگاه که در صفحه نمایش کامپیوتر قابل مشاهده است با جمع مبلغ فاکتوری که در دست دارید یکسان باشد.
  • برخی از کالاهایی که در فروشگاه‌های کانادا مشاهده می‌کنید گران‌قیمت هستند به همین دلیل تولید‌کننده برای کالا گارانتی در نظر گرفته است بنابراین در زمان خرید کالای گران‌قیمت به مدت ضمانت که روی بسته کالا درج شده است توجه داشته باشید.
  • در زمان ورود به فروشگاه نسبت به اشخاصی که به تبلیغ اجناس می‌پردازند بی‌توجه باشید چرا که آن‌ها تنها برای گرفتن حق کمیسیون فعالیت می‌کنند و در بیشتر مواقع نیز ویژگی‌هایی را برای کالاهای داخل مغازه ذکر می‌کنند که در واقع کالا از آن‌ اوصاف برخوردار نیستند. بنابراین سعی در خرید کالا بدون توجه به تبلیغات داشته باشید.
  • ممکن است یک کالا در فروشگاه‌های مختلف با قیمت متفاوت به فروش برسد. بهتر است که در مورد اجناس گران قیمت مانند لوازم الکترونیک با مراجعه به اولین فروشگاه اقدام به خرید نکنید و پس از مشورت با دوستان و یا همسایگان و با کسب اطلاع از نرخ جنس مورد نظر در سایر مراکز خرید برای تهیه کالای مورد نظرتان تصمیم بگیرید.
  • معمولا فروشگاه‌ها در کانادا در فواصل مشخصی اقدام به فروش کالا همراه با تخفیف می‌کنند. در این زمان، کالا با 20 درصد کم‌تر از قیمت اصلی به فروش می‌رسد. اگر در این زمان به فروشگاه مراجعه کنید کالاهایی که مشمول تخفیف قرار گرفته‌اند با درج علامتی از سایر کالاها متمایز شده‌اند و شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید و در صورت نیاز اقدام به خرید بنمایید. البته برخی از مشتریان با مشاهده اگهی تبلیغ در فروشگاه، بدون توجه به نیازشان اقدام به خرید می‌کنند و بعد از خرید هم از کالا استفاده نمی‌کنند. مراقب باشید شما جزء این دسته از مشتری‌ها نباشید.
  • در کانادا معمولا هفته‌ای یک بار، بسته‌های تبلیغاتی داخل بسته پستی منزل شما قرار می‌گیرد که با مطالعه آن می‌توانید از تخفیفات فروشگاه‌ها و حراج‌هایی که قرار است برگزار شوند مطلع می‌شوید. مطالعه بسته‌های تبلیغاتی راهنمای خوبی برای خرید در فروشگاه‌های کانادا هستند. اگر تمایلی به استفاده از آگهی‌های تبلیغاتی ندارید علامت (( NO FLYERS )) را روی جعبه پستی منزل، قرار دهید.

مراکز خرید تورنتو

مراکز خرید تورنتو

تورنتو جزء شهرهایی است که اکثر گردشگران پس از ورود به کانادا حتما از آن بازدید می‌کنند. یکی از جذابیت‌های تورنتو برای گردشگران، مراکز خرید مدرنی است که در آن برندهای مشهور  در دنیا نمایندگی دارند. شما می‌توانید با مراجعه به این فروشگاه‌ها، بهترین و با کیفیت‌ترین اجناس را خریداری کنید. البته فروشگاه‌های اقتصادی نیز در این شهر بر پا شده‌اند بنابراین اگر قصد خرید کالاهای گران‌قیمت ندارید می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های اقتصادی، به یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سفر به کانادا یعنی خرید در مراکز مهم این کشور بپردازید. در ادامه شما را با فروشگاه‌های اقتصادی در تورنتو آشنا می‌کنیم.

مرکز خرید ایتون تورنتو

پیشنهاد می‌شود پس از ورود به تورنتو برای آغاز گردش و خرید به فروشگاه ایتون مراجعه کنید.. مرکز خرید ایتون تورنتو، مرکز مدرن و بزرگی است که در  مرکز شهر تورنتو واقع در خیابان یونگ یعنی بین خیابان کوئین و دنداس (Dundas) قرار گرفته است. این مرکز به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های کانادا در بین گردشگران شهرت دارد. این مرکز خرید چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته و در سال 1977 افتتاح شده است. در این فروشگاه علاوه بر خرید اجناس با کیفیت از نمای داخلی فروشگاه و دکور مغازه‌ها نیز لذت خواهید برد. در بخش داخلی فروشگاه و تقریبا در بخش ابتدایی آن مجسمه غازها توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌کند. این مجسمه‌های متحرک توسط هنرمند معروف مایکل اسنو طراحی شده است. مرکز خرید ایتون فروشگاهی است که سقف آن از شیشه ساخته شده  و در طبقات مختلف آن مغازه‌های زیادی تعبیه شده است. شما در مرکز خرید ایتون به رستوران و کافه نیز دسترسی دارید.

  yonge street Toronto, Ontario,m5b,2h1 220 آدرس:   

ساعات بازدید: از سه شنبه تا جمعه از ساعت 10 تا 21:30، شنبه ها از ساعت 9:30 تا 21:30 و یک شنبه ها از 10 تا 19 و دوشنبه ها از 11 تا 19 می باشد.

فروشگاه هادسو‌ن ‌بی کمپانی

شرکت هادسون‌بی، یکی از قدیمی‌‌ترین شرکت‌های کانادایی است که دارای چندین فروشگاه زنجیره ای در سراسر تورنتو و هزاران مرکز خرید در کانادا است. فروشگاه مرکزی هادسون دقیقا در سمت راست مرکز خرید تورنتو ایتون در خیابان کوئین واقع شده است. فروشگاه هادسون بی، یک فروشگاه عالی است که در آن هر چیزی اعم از لباس، لوازم آرایشی، کفش، لوازم منزل و خیلی از کالاهای از لباس گرفته تا لوازم خانگی و پذیرایی به راحتی می توانید در آن پیدا کنید. پتو یکی از کالاهای با کیفیتی است که در این فروشگاه عرضه می‌شود و گردشگران نیز تمایل زیادی به خرید آن نشان داده‌اند. همچنین در این فروشگاه می‌توانید پوشاک و زیورآلات برند فرانسه را پیدا کنید.

yonge street, Toronto 176 آدرس:  

فروشگاه یورک ویل

یورک ویل یکی از مراکز خرید بزرگ و معروف در تورنتو است که اکثر گردشگران، آن را به عنوان یکی از انتخاب‌های اول خود برای خرید سوغات و وسایل مورد نیاز برمی‌گزینند. یکی از دلایل اصلی انتخاب این فروشگاه از سوی گردشگران، قرار گرفتن یورک ویل در یک محله زیبا است که گردشگران می‌توانند در کنار خرید از آثار و بناهای ساخته شده در مجاورت فروشگاه نیز لذت ببرند. در خیابان اطراف یورک ویل نیز نمایندگی‌های زیادی از برندهای معروف غرفه دارند و شما به راحتی می‌توانید اجناس مورد علاقه خود را تهیه کنید.

 Bloor-Yorkville BIA 1200 Bay Street Suite 310 Toronto آدرس:

فروشگاه وان میلز

معمولا تعداد زیادی از بازدیدکنندگان خارجی از وان میلز که یکی از مشهورترین فروشگاه‌ها در تورنتو است و در کنار سرزمین عجایت (Canada’s Wonderland) قرار گرفته بازدید می کنند. مرکز خرید وان میلز تقریبا در بخش شمالی تورنتو در شهر وان قرار گرفته است. شما به راحتی می‌توانید با طی نمودن یک بزرگراه به این فروشگاه برسید. فروشگاه وان میلز از سوی پانزده شرکت معروف از جمله The Children’s  Place و ویکتوریا سکرت و Saks OFF 5th اداره می شود و به عنوان یک مجموعه مدرن و کم‌نظیر هر روز میزبان تعداد زیادی از گردشگران است. اگر قصد دارید در پارک‌های تورنتو برای مدتی به تفریح و گردش بپردازید حتما به وسایل مورد نیاز برای کمپ نیاز دارید پس حتما به این فروشگاه برای تهیه تور ماهیگیری و سایر وسایل مورد نیاز مراجعه کنید. وسعت این مرکز خرید حدود 1.3 میلیون فوت مربع است. اگر به همراه کودکتان به تورنتو سفر کرده‌اید برای خرید وسایل مورد علاقه کودکان می‌توانید به مرکز چهل هزار فوت مربع لگولند دیسکاوری سنتر این مرکز خرید مراجعه کنید. در این فروشگاه علاوه بر خرید، سایر تفریحات مانند سواری، سینمای چهار بعدی، کارگاه های مستر مدل بیلدر نیز برای شما فراهم شده است.
فروشگاه وان میلز هر روز باز است و فقط در روز های جمعه قبل از عید پاک (Good Friday)، عید پاک یکشنبه و روز کریسمس تعطیل است.

آدرس: Cross Iron Blvd Rocky View, NO 44, Alberta 26055

فروشگاه‌ های خرید اقتصادی در ونکوور

وقتی در مورد خرید و مد در ونکوور صحبت می‌شود اولین مکانی که باید به هر گردشگری معرفی کنیم خیابان رابسن است که با وجود مغازه‌های زیاد و نمایندگی‌های برندهای معروف دنیا به یکی از محله‌های مشهور ونکوور برای خرید تبدیل شده است. در خیابان رابسن تعداد زیادی از مغازه‌ها اجناس خود را با قیمت معقول و به صرفه عرضه می‌کنند. این مغازه‌ها اکثرا نمایندگی برندهای مطرح بین‌المللی مانند زارا و بیلتی را دارند. از این محله می‌توانید با پیاده روی چند دقیقه‌ای به یکی دیگر از مراکز خرید در ونکوور برسید. مرکز خرید پسیفیک و آلبرنی همان فروشگاه‌هایی هستند که در آن‌ها می‌توانید با خرید اجناس لوکس و زیبا لذت خود از سفر به ونکوور را چند برابر کنید.

ساوت گرانویل

اگر به خرید اجناس عتیقه، کالاهای سنتی کانادا و آثار هنری معاصر علاقه دارید حتما سری به خیابان ساوت گرانویل بزنید. حتی اگر خریدی هم انجام ندهید تماشای آثار زیبای هنری که در معرض فروش گذاشته شده‌اند خالی از فایده نخواهد بود. به جای خرید بلیط برای تماشای آثار هنری ونکوور در گالری‌های این شهر، بهتر است وقت بگذارید و در خیابان گرانویل قدم بزنید.

گستاون

خیابان گستاون در ونکوور یکی از مکان‌هایی است که شهروندان شیک‌پوش ونکوور لباس‌های خود را از مغازه‌های آن می‌خرند. اگر به دنبال پیدا کردن لباس‌های مد روز در ونکوور هستید اولین جایی که باید به آن سر بزنید خیابان گستاون است که علاوه بر لباس، آثار هنری و مغازه‌های عتیقه فروشی نیز در آن دیده می‌شوند.

کیتسیلانو

اگر همراه با کودک به ونکوور سفر کرده‌اید مسلما باید برای او نیز خرید کنید. بهترین جایی که وسایل مورد علاقه کودکان را می‌توانید در آن پیدا کنید منطقه کیتسیلانو است. در فروشگاهی که در محله کیتسیلانو قرار گرفته انواع اسباب بازی، دفترهای رنگی جذاب برای کودکان و خوراکی‌های خوشمزه یافت می‌شود. البته در بیشتر مواقع بزرگتر‌ها به قصد خرید خوراکی برای کودکشان به فروشگاه‌های کیتسیلانو مراجعه می‌کنند اما تنوع و هیجان خوراکی‌های خوشمزه بیشتر خودشان را جذب می‌کند.

مترو پلیس ات متروتاون

یکی از بهترین مراکز خرید در ونکوور که جزء پرطرفدارترین فروشگاه‌های این شهر هم در بین شهروندان و هم گردشگران محسوب می‌شود متروپلیس ات متروتاون نام دارد. در این مرکز خرید بسیار بزرگ که در چندین طبقه احداث شده است نزدیک به 450 مغازه به همراه یک سینما و چندین رستوران جای گرفته است. این مجموعه مفرح مکان بسیار خوبی هم برای خرید کالاهای با کیفیت و هم تماشای فیلم‌های جدید است. این فروشگاه در منطقه برنابی قرار گرفته است و شما می‌توانید با استفاده از اسکای ترین، ظرف 20 دقیقه به مرکز شهر دسترسی پیدا کنید. لازم به ذکر است که اگر با خودروی شخصی به این مرکز خرید مراجعه کنید پارکینگ رایگان در اختیار شما قرار داده می‌شود.

مراکز خرید اقتصادی در مونترال

اگر یکی از مقاصد شما در سفر به کانادا، شهر مونترال است باید بگوییم که برای خرید محصولات ساخت کانادا، وارد شهر مناسبی شده‌اید. فروشگاه‌های مدرن و شیک در مونترال هر گردشگری را برای خرید  وسوسه می‌کند. در این بخش از مقاله به معرفی بهترین مراکز خرید در شهر مونترال می‌پردازیم.

له کومون رویال

جالب است بدانید که در سال 1922 میلادی، ساختمان این مرکز فروش، بهترین هتل بریتانیا در کانادا بوده است که در سال 1988 با انجام تغییراتی در دکوراسیون داخلی، به یک مرکز خرید بزرگ در مونترال تبدیل شد. در این فروشگاه 1000 مغازه تعبیه شده است که در هر یک از آن‌ها کالاهای برند و لوکس را می‌توان مشاهده کرد. در این مرکز خرید، برندهایی مانند اورسولابی و دسیگوال، نمایندگی دارند. یکی دیگر از جاذبه‌های این مرکز خرید لوستر معروف کازینو است که زیبایی خاصی را برای محوطه فروشگاه به ارمغان آورده است.

فروشگاه هادسون بی

مردم در مونترال برای خرید پتوهای پشمی با کیفیت به طبقه همکف این فروشگاه مراجعه می‌کنند. در طبقات بالای فروشگاه نیز نمایندگی برندهای تئوری، موشینو، رالف لورن و استلا مک کارتنی، فعالیت می‌کنند.

عتیقه فروشی سن‌ لوران

اگر به تماشا و البته خرید وسایل قدیمی که در فیلم‌های کانادایی می‌بینید علاقه‌مند هستید در عتیقه‌فروشی سن‌لوران می‌توانید اجناس مربووط به قرن‌های گذشته در کانادا را خریداری کنید. البته آثار تاریخی در این مغازه به فروش نمی‌رسند چون از لحاظ قانونی خرید و فروش چنین اشیایی در کانادا ممنوع است اما اجناسی که قدیمی هستند و البته جزء آثار تاریخی کانادا محسوب نمی‌شوند مانند وسایل گاوچرانی در این عتیقه فروشی زیبا فروخته می‌شوند.

ودو مزون

ودو مزون یکی از مراکز خرید بسیار زیبا و جذاب است که اشیای موجود در آن چشم هر مشتری را خیره می‌کند. در این مزون، اشیایی مانند لوستر و شمع‌های تزیینی که در ساخت آن‌ها از طراحی‌های خیره‌کننده زیبایی شناسی مدرن و قدیمی استفاده شده به فروش می‌رسند. این مجموعه یکی از بهترین مراکز برای خرید سوغات جالب محسوب می‌شود. بیشترین اشیایی که از سوی گردشگران در این فروشگاه خریداری می‌شوند عبارتند از: از شمع‌های عطری، تخته سیاه‌های کوچک، آویزهایی به شکل سر گوزن، گیلاس‌های طلاکاری شده، حباب‌های ادیسون و گوی‌های شیشه‌ای.

مراکز خرید اقتصادی در کلگری

کلگری یکی از بهترین شهرها در کانادا است که کم‌تر گردشگری بدون سفر به آن، کانادا را ترک می‌کند. در این شهر جاذبه‌های زیادی برای گردشگران وجود دارد که یکی از آن‌ها، فروشگاه‌های متنوع و البته اقتصادی است که در ادامه به معرفی معروف‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

مرکز خرید بانکرز هال

در مرکز خرید بانکرز هال با وجود مغازه‌های مدرن، رستوران‌های متنوع  و طیف وسیعی از خدمات می توانید خرید و گردش در کلگری را به بهترین شکل تجربه کنید. در اطراف این فروشگاه غرفه‌هایی تعبیه شده است تا شما بتوانید از غذاهای محلی و خوشمزه لذت ببرید. همچنین می توانید در محوطه این مرکز خرید، غذاهای باربکیو میل کنید.  جالب است بدانید که در مرکز خرید بانکرز هال، به سالن‌های آرایشی نیز دسترسی دارید. بانکرز هال در خیابان تاریخی استفان واقع شده است و شما می‌توانید با استفاده از خط ترانزیت سی مترو به این مکان رفت و آمد کنید.

315 – 8th Avenue S.W., Calgaryآدرس:

مرکز خرید سی اف چینوک سنتر (CF Chinook Centre)

این فروشگاه به عنوان بزرگترین مرکز خرید در شهر کلگری شناخته شده است و با وجود 250 مغازه، مقصدی عالی برای خرید و تفریح گردشگران محسوب می‌شود. در این فروشگاه زنجیره‌ای، علاوه بر لذت خرید اجناس با کیفیت و زیبا سرگرمی‌های دیگری هم وجود دارد که قرار گرفتن آن‌ها در کنار یک‌دیگر می‌تواند لحظات مفرحی را برای شما رقم بزند. سینمای  socotiabank Cineplex  و محوطه بیلدینگ Chinook جزء سرگرمی‌هایی هستند که در این مجموعه می‌توانید از ‌آن‌ها لذت ببرید. در مرکز خرید سی اف چینوک سنتر، با وجود مغازه‌های زیاد و تنوع کالا حتما می‌توانید اجناس مورد نظر خود را تهیه کنید.

شما می توانید با استفاده از خط ترانزیت سی مترو به مرکز خرید چینوک که در Macleod Trail قرار دارد، مراجعه نمایید. این مرکز خرید از پارکینگ همکف و زیرزمینی برخوردار است بنابراین با خودروی شخصی نیز می‌توانید به این فروشگاه مراجعه کنید. مرکز خرید سی اف چینوک سنتر از طریق خیابان‌های مکلئود تریل، گلنمور تریل، خیابان پنجم و بلوار پنجاه و هشتم نیز قابل دسترسی است.

6455 Macleod Trail SW Calgary آدرس: 

 مرکز خرید دِ کُر (The CORE)

در مرکز خرید دکر، با وجود فروشگاه‌های زنجیره‌ای مدرن مانند هری روسن، هولت رنفرو و فروشگاه سیمونز، هر شخصی ترغیب می‌شود که حد‌اقل برای یک بار به این فروشگاه جذاب مراجعه کند. هر آنچه که قصد خرید آن را دارید در این مجموعه پیدا می‌کنید. در کنار تنوع مغازه‌ها و اجناس فروشگاه، باغ گیاه‌شناسی دوونیان نیز که منظره روح‌نواز آن هر گردشگری را جذب می‌کند یکی دیگر از امتیازات این مرکز خرید محسوب می‌شود. همچنین زمین بازی هم در طبقه چهارم فروشگاه دکر تعبیه شده است که کودکان به راحتی می‌توانند در آن به بازی‌های مورد علاقه خود بپردازند.   

این مرکز خرید از پارکینگ زیر زمینی رایگان در آخر هفته ها و از ساعت 3 بعد از ظهر به بعد برخوردار است. لازم به ذکر است که با استفاده از خط ترانزیت سی مترو دسترسی به مرکز خرید دکر امکان‌پذیر است.

324 8 Ave SW, Calgary آدرس:

مرکز خرید کراس آیرون مایلز (CrossIron Mills)

اگر شما به دنبال پیدا کردن حراجی‌ها و قیمت‌های معقول برای خرید برند‌های معروف هستید، بهترین مکان برای شما مرکز خرید کراس آیرون مایلز است که با برخورداری از 100 اوتلت و تقریبا 200 فروشگاه  از شما استقبال می‌کند.  مرکز خرید کراس آیرون مایلز، یک مجموعه بی‌نظیر در شهر کلگری است. در این مرکز خرید خرده فروشان، کالاهای خود را با قیمت مناسب عرضه می‌کنند و البته کالاهای سطح بالا و لوکس مانند Saks Fifth Avenue Off   نیز فروخته می‌شوند. مغازه‌های عتیقه‌فروشی و آثار هنری نظر هر گردشگری را در این مرکز خرید به خود جلب می‌کند. یکی از مزایای خرید از فروشگاه آیرون مایلز، استفاده از دفترچه‌های تخفیفی است که به گردشگران اختصاص دارد. با در دست داشتن دفترچه‌های تخفیف می‌توانید هتل خود را با قیمت کم‌تر رزرو کنید همچنین می‌توانید از مراکز تفریحی و گردشگری در کلگری نیز با تهیه بلیط ارزان‌تر، بازدید کنید. شما می‌توانید از مرکز شهر کلگری طی 20 دقیقه با تاکسی به این مرکز خرید برسید. فروشگاه آیرون مایلز در 5 کیلومتری شمال فرودگاه بین‌المللی کلگری قرار گرفته است.

آدرس: 261055 CrossIron Blvd Rocky View, No 44, Alberta

مراکز خرید ساسکاتون

Lawson Heights Mall

در این مرکز خرید تقریبا 100 مغازه تعبیه شده است و در نزدیکی سوپر مارکت کانادایی سیف وی  و لندن دراگز نیز فروشگاه بزرگی برای عرضه محصولات بهداشتی و دارویی وجود دارد. این فروشگاه در سال 1980 تاسیس شده و تا به امروز نیز با ایجاد تغییرات زیادی در دکوراسیون و نمای داخلی فروشگاه همچنان جزء بهترین مراکز خرید در ساسکاتون محسوب می‌شود .اگر به همراه فرزندتان به فروشگاه لاسن هیت مال مراجعه کنید کالاسکه رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 برای افراد سالخورده و معلول نیز، می‌توانید از ویلچر‌هایی که در خود فروشگاه قرار گرفته‌اند به صورت رایگان استفاده کنید. پارکینگ این مرکز خرید بیش از 1800 خودرو را در خود جای می‌دهد و در هر ورودی نیز پارکینگ مخصوص معلولین احداث است. برای مراجعه به این فروشگاه می‌توانید از اتوبوس‌ها در  نزدیکی بانک اسکوشیا (Scotiabank)  استفاده کنید.

آدرس:  این مرکز خرید در خیابان 134  پریمورس (134 Primrose Drive) در شهر ساسکتون قرار دارد.

Louis the 8th Mall

این مرکز خرید در مرکز شهر ساسکاتون  و در منطقه  تجاری شهر واقع شده است. در فروشگاه لوییس دایت، علاوه بر ایجاد یک فضای مناسب برای خرید و ارائه انواع لباس، کفش شما می‌توانید از غذاهای ژاپنی و سوشی نیز که در رستوران فروشگاه تهیه می‌‌شود لذت ببرید.

 
آدرس: موقعیت مکانی این مرکز خرید در خیابان 1028 خیابان هشتم

Confederation Mall

اگر به دنبال پیدا کردن برندهای معروف هستید حتما به این فروشگاه که  46 برند معروف را در خود جای داده است  مراجعه کنید. ساختمان اولیه مرکز خرید کانفیدریشن با نام پارک پلازا (Park Plaza) در سال 1973 ساخته شده است و در نزدیکی مرکز خرید سیف وی  (Canada Safeway) قرار گرفته است.
پارکینگ این فروشگاه، بیش از 1382 خودرو را می‌تواند در خود جای دهد. جالب است بدانید که در هر وروی فروشگاه یک  پارکینگ مخصوص افراد معلول تعبیه شده است.
آدرس: موقعیت مکانی این مال در خیابان 300 کانفیدریشن (300 Confederation Drive) فرا گرفته است. 

اقتصاد کانادا

اقتصاد در کانادا با توجه به هر ایالت و منطقه تا حد زیادی متفاوت است، چرا که هر ناحیه دارایی‌های متفاوتی دارد. برای مثال، ایالت‌های

          

ایالت آلبرتا

جغرافیای آلبرتا  آلبرتا یکی از ایالات کانادا است که مرکز آن، ادمنتون و مهم‌ترین شهر در این ایالت کلگری است. دیدنی‌ترین شهر نیز که بیشتر

          

ایالت بریتیش کلمبیا

درباره ایالت بریتیش کلمبیا بریتیش کلمبیا یعنی کلمبیای بریتانیایی. بریتیش کلمبیا، غربی‌ترین ایالت در کانادا است که در میان رشته‌های راکی و اقیانوس آرام قرار

          

ایالت منیتوبا

در باره ایالت منیتوبا ایالت منیتوبا یکی از ایالات کانادا و مرکز آن شهر وینیپیگ است. این ایالت 647.797 کیلومتر مربع مساحت و 1.207.959 نفر

          

ایالت نوناووت

درباره ایالت نوناووت نوناووت جدیدترین ایالت کانادا است که مساحت آن معادل اروپای غربی است. این ایالت در شمال کانادا قرار دارد و مجمع‌الجزایر قطبی

          

ایمیل خود را برای اطلاع از آخرین اخبار وارد کنید.

شما می‌توانید در تمامی مراحل  کار خود در کانادا از کمک تخصصی کارشناسان ما استفاده کنید.

سرویسهای رایگان
.01

نسخه فارسی کتاب Citizenship

ترجمه فارسی کتاب شهروندی کانادا ...

.02

کتابها و منابع تازه واردین به کانادا

.03

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی BC

.04

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی انتاریو

.05

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی آلبرتا

.06

تقویم فارسی و تبدیل تاریخ

براحتی تاریخ مورد نظر خود را تبدیل کنید

عناوین مهم