۸۰ مسیر مهاجرتی!

کدام برای من مناسب تر است؟

مهاجرت به کانادا

آیا کشور کانادا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کرده اید؟ دولت کانادا راه های زیادی برای شما و سایر متقاضیان مهاجرت به کانادا طراحی کرده است. ممکن است بیش از یک یا چند راه مهاجرتی برای شما وجود داشته باشد. اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر/روش مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند.

روش های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کار آفرینی

دولت کانادا به دنبال جذب سرمایه و نیروهای انسانی برای رونق بخشی هر چه بیشتر این کشور است. اگر از سرمایه مالی برخوردارید، برنامه های مهاجرتی جذابی برای شما وجود دارد. برای آگاهی از این برنامه ها با ما همراه شوید.

   بیشتر          

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری در استان های کانادا

دولت های ایالتی کانادا همواره به دنبال جذب نیروی کار متخصص با توجه به نیازهای منطقه ای خود هستند. در برخی از این ایالت ها به شما و تخصص تان نیاز وجود دارد. برای کسب اطلاعات در این خصوص با ما همراه شوید.

   بیشتر          
مهم ترینهای مهاجرت به کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا جهش بزرگی در زندگی شما ایجاد خواهد کرد. با اخذ مدرک تحصیلی در دانشگاه های بی نظیر کانادا، دریچه ای به موفقیت برای خود بگشایید.

اخذ ویزای کانادا

برای ورود به خاک کانادا نیاز به مجوز ورود و اقامت خواهید داشت. این مجوز، ویزا نام دارد و توسط اداره ی مهاجرت و سفارت های کانادا صادر می شود.

کار در کانادا

فرصت های شغلی بی شماری در کانادا منتظر شما هستند. با ورود به بازار های کانادا موفقیت خود را بیمه کنید و از گزینه های مهاجرتی متعدد بهره مند شوید.

آرم سازمان بازرسی وکلای مهاجرت کانادا
دریافت خدمات از مشاورین رسمی
عضو کانون مشاورین مهاجرتی کانادا ICCRC
0
سال فعالیت
0
پرونده موفق
0
دانشجویی
اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحوه تضمین کند. شما می توانید در این راه از کمک تاثیر گذار مشاورین تراست برای انتخاب بهترین استراتژی و انجام امورات مهاجرتی بهره مند شوید.
0
توریستی و غیره
0
استانی
0
خویشاوندی
0
کار و سرمایه گذاری
ابزارهای کاربردی
در این بخش از سایت ویزالیزا ابزارهای هوشمندی را طراحی کرده ایم که به کمک آن می توانید شرایط خود را برای هرکدام از مسیرهای مهاجرتی بسنجید و در صورت کسب امتیاز مناسب اقدام به اخذ پذیرش و ویزا نمایید.

محاسبه امتیاز اکسپرس انتری

با استفاده از این نرم افزار می توانید امتیاز خود در برنامه اکسپرس انتری را محاسبه کنید.

تبدیل امتیاز CLB

در اینجا امکانی را فراهم کرده ایم که به راحتی بتوانید نمره های زبان خود را به CLB تبدیل کنید.

ابزارهای کاربردی
در این بخش از سایت ویزالیزا ابزارهای هوشمندی را طراحی کرده ایم که به کمک آن می توانید شرایط خود را برای هرکدام از مسیرهای مهاجرتی بسنجید و در صورت کسب امتیاز مناسب اقدام به اخذ پذیرش و ویزا نمایید.
icon5

محاسبه امتیازبندی نیروی کار ماهر فدرال

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ

icon6

محاسبه امتیاز برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ

icon2

محاسبه امتیاز مهاجرت کاری به کبک

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ چاپگرها و متون بلکه روزنامه

icon4

محاسبه امتیاز اکسپرس انتری

با استفاده از این نرم افزار می توانید امتیاز خود در برنامه اکسپرس انتری را محاسبه کنید.

icon1

تبدیل نمره آزمون زبان

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ

icon3

جستجوی برنامه های دانشگاه ها

چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرلورم ایپسوم متن ساخت

سوالات متداول

اگر با در خواست شما موافقت نشود، این به معنی پایان کار نیست. شما تنها توسط صلاح دید یکی از افسران سازمان مهاجرت مورد تایید قرار نگرفته اید و می توانید به این رای در دادگاه عالی مهاجرت کانادا اعتراض دهید. دقت نمایید که در این وجود یک وکیل برای بررسی موشکافانه قوانین، گزارش ها و طرح مناسب اعتراض نامه بسیار در موفقیت شما تأثیر بسزایی خواهد داشت. برای این گونه اقدامات قضایی، تراست دارای وکلای خبره و با تجربه ای است که دارای مجوز وکالت در تمامی حوزه های قضایی کانادا هستند.

دفاتر وکالتی تراست هم در ایران و هم در کانادا موجود می باشند. ما در تمامی مراحل برای کمک به شما آمادگی داریم. در این مورد، وکلای مستقر در ایران می توانند برای تنظیم مستندات و پیگیری مراحل قانونی، با تنظیم وکالت نامه ی محدود، اقدامات اداری را با شفاف ترین حالت و سریع ترین شکل انجام دهند.

توجه نمایید که پاسخ شما منفی است. نه تراست و نه هیچ یک از شرکت های مهاجرتی رسمی قادر به هیچ گونه تغییر در روال های قانونی سازمان مهاجرت کانادا و سفارت ها نیستند. ممکن است شما با موارد زیادی از پیشنهاد هایی مبنی بر سرعت بخشی به روال بررسی درخواست و یا تضمین 100% اخذ ویزا رو برو شده باشید که باید بدانید تمامی این تبلیغات خلاف واقع است. مراقب کلاهبردارانی در امر مهاجرت باشید که با ادعا های واهی و غیر واقع گرایانه برای شما تبلیغ می کنند. 

خیر، ویزای اسپانسرشیپ خانواده برای اعطای اقامت دائم و شهروندی به خانواده شما است. شما به غیر از این، برای دیدار های کوتاه مدت می توانید از ویزای سوپزویزا، که دائمی نیست و اجازه ی کار ندارد، و همین طور ارسال دعوت نامه برای ویزای توریستی اقدام نمایید.

بعد از تکمیل برنامه و ارسال درخواست باید گواهی پلیس را برای خود و اعضای خانواده بالای 18 سال آماده کنید.

برای مثال در سال 2019، 20.000 برنامه اسپانسر والدین دریافت شده است. بر طبق تغییرات جدید قرعه‌کشی در انتخاب برنامه‌ها منتفی شده و بر اساس ترتیب زمانی فرم‌های دریافت شده، دعوت‌نامه صادر خواهد شد.

حمایت مالی خواهر از برادر تابع شرایطی است که بسیار به‌ندرت امکان استفاده از آن پیش می‌آید. به طور کلی حمایت مالی برای خواهر، برادر، عمه، خاله و یا عمو و دایی در موقعیت بسیار خاص اتفاق می‌افتد. شما می‌توانید خواهر، برادر، خواهرزاده و یا برادرزاده را با شروطی خاص حمایت کنید. آن‌ها باید از طریق نسبت خونی یا فرزندخواندگی با شما در ارتباط باشند، مادر و پدرشان فوت شده باشد، زیر 18 سال سن داشته و مجرد باشند. دقت کنید که در صورتی که مادر و پدر یکی زنده باشند، در زندان بسر ببرند، توسط والدین دیگری به فرزندخواندگی قبول شده باشد، پدر و مادر فرزند را ترک کرده و یا معلوم نباشد که کجا هستند مشمول حمایت مالی نمی‌شوند.

با توجه به شروط لازم اسپانسر کننده چنانچه او 18 سال به بالا داشته باشد، دارای اقامت دائم کانادا و سیتیزن کانادا باشد، درآمد کافی برای حمایت مالی را داشته باشد می‌تواند برای اسپانسر والدین ثبت‌نام کند.

بعد از ازدواج همسرتان باید برای شرکت شما در برنامه تکفل مالی (اسپانسرشیپ) شما اقدام کنند. فعلاً مدت زمان لازم برای رسیدگی به درخواست‌های برنامه اسپانسرشیپ عبارت است از 12 ماه بعد از ارسال درخواست. برای یادگیری زبان انگلیسی به دلیل هزینه یادگیری ارزان‌تر در ایران بهتر است همان‌جا زبان را یاد بگیرید. بعلاوه در صورتی که میزان آشنایی شما با زبان انگلیسی قابل قبول باشد بعد از ورود به کانادا سریع‌تر و بهتر می‌توانید شغل مناسبی را برای خودتان پیدا کنید.

گرفتن گذرنامه کانادایی در حال حاضر تأثیری در وضعیت اقامتی والدین ندارد. البته بعد از رسیدن به سن 18 سال در صورت داشتن سایر شرایط لازم فرزند شما می‌تواند از طریق برنامه اسپانسرشیپ برای گرفتن کارت اقامت دائمی شما اقدام کند.

برای تمام برنامه‌های مهاجرتی معیارهای مشخصی وجود دارد و بنابراین «شانس» یا «رندوم» واژه درستی در انتخاب نیست. البته امکان اینکه نظر افسران مهاجرت با هم متفاوت باشد وجود دارد و در ضمن، سیاست (policy) مهاجرتی کانادا به طور دائمی در حال تغییر است. برای مثال گفته شده که در انتهای سال گذشته به خاطر تعداد زیاد شهروندان ایرانی که با ویزای توریستی وارد کانادا شده و درخواست پناهندگی دادند تعداد رد شدگان درخواست ویزای شهروندان ایرانی در انتهای سال گذشته افزایش پیدا کرد. از نظر اشخاصی که اطلاعات کافی دربارۀ تغییر سیاست‌های مهاجرتی ندارند البته اقدامات انجام شده ممکن است شانسی یا «رندوم» تلقی شود.

معمولاً داشتن تمکن مالی کافی برای حمایت یکی از مواردی است که از نظر افسران مهاجرت مثبت تلقی می‌شود برای مثال اگر چند فرزند در کانادا برای اقامت والدین خود اقدام کنند با مجموع درآمدشان می‌توانند نظر افسر مهاجرتی را جلب کنند.

استفاده از برنامه تکفل مالی (اسپانسرشیپ) برای بیشتر از یک نفر امکان‌پذیر است البته به این شرط که شخصی که تکفل مالی را به عهده می‌گیرد علاوه بر تمکن مالی، شرایط قانونی دیگر را نیز داشته باشد. حداقل درآمدی که اسپانسر کننده باید داشته باشد بر اساس درآمدی که با حروف اختصاری انگلیسی (LICO) شناخته می‌شود محاسبه می‌شود و البته بعد از تعیین این مبلغ، بر اساس نوع تکفل مالی محاسبات پیچیده‌ای باید انجام شود

از آنجا که مدارک لازم برای اثبات ازدواج شامل، گواهی ازدواج و اثبات ثبت ازدواج با مقامات دولتی (محلی، استانی، ایالتی یا کشور) می‌شود، پس به احتمال زیاد موردقبول واقع خواهد شد.

خیر. در مورد تحصیلات در کالج یا دانشگاه درست نیست و در صورت انتخاب برنامه مناسب تحصیلی، امکان دادن درخواست برای گرفتن کارت اقامت دائمی کانادا یا کمک به والدین برای کسب اقامت دائمی کانادا از طریق برنامه تکفل مالی (اسپانسرشیپ) وجود خواهد داشت.

درآمد شما برای مدت سه سال متوالی باید اثبات شود و این اثبات درآمد باید برای خود شما که متقاضی تکفل مالی والدینتان هستید انجام شود.

بعد از ازدواج با شخصی که اقامت کانادا را دارد اگر مدارکی که برای ازدواج و شرایط ازدواج لازم است از نظر قانون کانادا قابل قبول باشد همسر شما می‌تواند برای درخواست اقامت دائمی شما از طریق برنامه اسپانسرشیپ اقدام کند. البته برای انجام این کار باید شرایط قانونی مورد نیاز در این درخواست فراهم‌شده باشد. در صورت موفقیت در این درخواست، شما هم کارت اقامت دائمی کانادا را خواهید گرفت که کانادا مانع سفر به ایران نخواهد شد چون شما پناهنده نخواهید بود.

به دنیا آمدن فرزند در کانادا تنها برای دریافت شناسنامه و گذرنامه کانادایی است و در گرفتن اقامت دائم تأثیری ندارد. در صورتی که فرزند به دنیا آمده به 18 سالگی برسد و شرایط لازم را داشته باشد می‌تواند از طریق اسپانسرشیپ برای اقامت والدین اقدام کند.

 در مورد حمایت مالی شریک زندگی بر طبق حقوق عرفی (کامن لا پارتنر)، مدت زمان دوازده‌ماهه برای اثبات رابطه زندگی مشترک مورد نیاز خواهد بود: بنابراین مدت دوازده‌ماهه‌ای برای مورد اخیر مورد نیاز خواهد بود و نه برای اثبات رابطه زناشویی با همسر.

شما برای مهاجرت احتیاج به جمع آوری اطلاعات، بررسی و انتخاب از میان گزینه های موجود، جمع آوری مدارک مورد نیاز، پر کردن فرم های مهاجرتی و مکاتبات، انجام پرداخت های مالی مورد نیاز، انجام برخی اقدامات حقوقی و رزرو کردن نیاز دارید. با انتخاب تراست، در تمامی این مراحل ما در کنار شما خواهیم بود و بهترین انتخاب ها و بیشترین احتمال قبولی را برای شما به ارمغان می آوریم. کافیست برای اولین قدم، فرم اولیه ارزیابی مهاجرتی رایگان را برای ما ارسال کنید تا از خدمات ارزنده ی ما بهره مند شوید.

تراست تجربه ی سالها نمایندگی متقاضیان مهاجرتی را دارد و توسط مشاورین و وکلای خبره و با تجربه خود، صدها پرونده موفق مهاجرتی را دارد. عضویت در انجمن مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا (ICCRC)، اجازه ی قانونی تشکیل درخواست مهاجرتی برای تمامی سناریو های مهاجرتی و حقوقی را می دهد به علاوه تراست، نماینده رسمی دانشگاه ها و کالج های مختلف در سرتاسر کانادا می باشد.

سازمان مهاجرت کانادا امکان درخواست های مهاجرتی را هم از طرف اشخاص حقیقی و هم شرکت های حقوقی (شرکت های وکالت مهاجرتی رسمی کانادا) می پذیرد. شما می توانید به غیر از موارد معدود، تمامی اقدامات مهاجرتی خود را شخصاً انجام دهید. اما با توجه به گستردگی و پیچیدگی قوانین و مقررات مهاجرتی، این کار نیازمند صرف زمان زیاد و احتمال خطا در انجام روند های قانونی است. استفاده از خدمات مشاوره ای و وکالتی، شما را آگاه تر، روند کار را سریعتر و احتمال موفقیت مهاجرت شما را بیشتر می کند. تراست، با اتکا به سالها تجربه و اطلاع دقیق از قوانین و مقررات اداره مهاجرت کانادا، به شما کمک می کند آینده ی زندگی خود در کانادا را آن طور که می خواهید طراحی کنید.

اگر شما مدارک تایید کننده حداقل یک سال سابقه ی کار و همین طور مدرک زبان انگیسی و یا فرانسوی دارید، به صورت بالقوه امکان مهاجرت به کانادا را دارید. شما می توانید از یکی از راههای مهاجرتی کارکنان ماهر (Skilled worker) و برنامه های استانی (Provincial nominee) اقدام به ثبت درخواست مهاجرتی خود کنید. دقت کنید امتیاز شما و به تبع آن شانس موفقیت مهاجرت شما در سیستم های مختلف متفاوت است. می توان اینطور گفت که ممکن است یک جا به شما نیاز نداشته باشند و جایی دیگر به وجود شما نیاز زیادی وجود داشته باشد. ما به شما پیش نهاد می دهیم فرم رایگان مهاجرت کاری را پر نمایید و از بهترین انتخاب های خود توسط مشاوران خبره ی ما اطلاع پیدا کنید.

بله، با وجود تغییرات ویزا های مهاجرت اقتصادی کانادا، هنوز این راه برای ایرانیان باز است و شما می توانید یکی از 15 هزار مهاجر سرمایه گذار کانادا در سال آینده باشید. سرمایه گذاری همواره احتیاج به بررسی و شناخت کافی از شرایط و ملاحظات وجود دارد. این حقیقت برای مهاجرت سرمایه گذاری نیز صدق می کند و با توجه به تعدد راه های مهاجرت سرمایه گذاری، لازم است اطلاع کافی از قوانین مهاجرتی کانادا داشته باشید. به شما پیش نهاد می دهیم با پر کردن فرم رایگان اولیه مهاجرت سرمایه گذاری از خدمات حرفه ای مشاورین و وکلای تراست بهره ببرید.

این امکان با توجه به نوع و وسعت کسب و کار شما به صورت بالقوه وجود دارد. دقت نمایید که شما با چندین سناریو می توانید ویزا های کارآفرینی و کاری کانادا را دریافت نمایید. به عنوان مثال شما می توانید شرکت خود را به کانادا همراه با سرمایه ای معین منتقل نمایید و یا کسب کاری مشابه را در کانادا خریداری کنید. همینطور ممکن است بتوانید در کانادا سرمایه گذاری را برای کسب و کار خود پیدا کنید و همین طور مسیر های متنوع دیگر. باید به این نکته هم توجه نمایید که کسب و کار شما ممکن است در مقاصد مختلف کانادا متفاوت مورد استقبال قرار گیرد. همین حالا فرم رایگان مهاجرت کارآفرینی پر کنید و از مشورت مشاورین و وکلای خبره ی ما سود ببرید.

بله، این امکان برای شما وجود دارد. برای انجام این کار به نکات که به اختصار آمده اند توجه نمایید: شما برای کار بعد از تحصیل باید اجازه ی کار و ویزای اقامت موقت کاری دریافت نمایید. برخی از دانشگاه های کانادا پس از فارغ التحصیلی بلافاصله به شما اجازه کار را می دهند. نحوه ی دریافت ویزای اقامت کاری به محل تحصیل و کار شما ارتباط دارد. اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، بهتر است به شرایط کار پس از تحصیل را نیز در نظر بگیرید.

Load More

مطالب اختصاصی مهاجرت

آخرین اخبار مهاجرتی را در لحظه دریافت کنید.

شهرهای کانادا

کانادا شهر ها و ایالت های مختلف با شرایط زندگی متفاوتی دارد و بهتر است شما قبل از مهاجرت به کانادا در مورد این مناطق اطلاعات کافی کسب کنید تا بهترین شهر را برای زندگی انتخاب کنید. در این بخش از شهروند اطلاعات جامعی از شهرهای مختلف کانادا را برایتان فراهم آورده ایم.

سرویسهای رایگان
.01

نسخه فارسی کتاب Citizenship

ترجمه فارسی کتاب شهروندی کانادا ...

.02

کتابها و منابع تازه واردین به کانادا

.03

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی BC

.04

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی انتاریو

.05

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی آلبرتا

.06

تقویم فارسی و تبدیل تاریخ

براحتی تاریخ مورد نظر خود را تبدیل کنید

آیا تمایل دارید با مرکز خدمات مهاجرتی تراست همکاری کنید؟

دوستان شما چه می گویند؟

به کلمات ما بسنده نکنید. نظرات استفاده کنندگان از خدمات ما را ببینید.

5/5
"حتما تایم رو به دوستانم معرفی میکنم. استفاده از راهنمایی هاشون به من کمک کرد که با خیال راحت ویزای تحصیلیم قبول بشه. حرفه ای، با اطلاع و دوستانه."
رضا جوانشیر
"واقعا باورم نمیشه که چقدر زمان برای آماده کردن من صرف کردید و همه اطلاعات لازم رو که برای پذیرشم لازم بود به من دادید. واقعا سپاس"
سودی ن.
5/5
" .بهترینید. تیمتون عالیه. مخصوصا نازلی که تو همه مراحل با من بود و کمکم کرد"
رعنا س.
5/5
عناوین مهم