فهرست مطالب

دلتنگی در کانادا

بسیاری از اشخاص متقاضی مهاجرت به کانادا یک دغدغه مهم دارند که ممکن است آن‌ها را نسبت به انتخاب کانادا برای زندگی و اقامت، مردد نماید و آن بحث دلتنگی و احساس غربت است. این نگرانی در متقاضیانی که همراه با خانواده به کانادا مهاجرت می‌کنند کم‌تر و در افرادی که به تنهایی قصد مهاجرت دارند بیشتر است. این احساس دلتنگی و غربت که بعضی مواقع حتی قبل از شروع سفر ایجاد می‌شود به عدم آگاهی شما نسبت به کانادا و محیط زندگی در این کشور برمی‌گردد. البته نمی‌توان ایجاد احساس دلتنگی و غربت را به طور کامل انکار کرد اما کانادا جزء کشورهایی است که جذابیت‌های زیاد آن و مزایای که زندگی در این کشور برای شما به ارمغان می‌آورد تا حد زیادی احساس دلتنگی را از بین می‌برد. جالب است بدانید که بسیاری از مهاجرین می‌گویند که اگر بتوانید در چند ماه اول ورود به کانادا بر احساس دلتنگی خود غلبه کنید بعد از گذشت مدتی دل کندن از کانادا برایتان سخت می‌شود. در این مقاله ما قصد داریم راهکارهایی را جهت کم شدن یا از بین رفتن احساس دلتنگی در کانادا به شما ارائه کنیم.

 شهر مناسب را انتخاب کن

یکی از نکات مهمی که در زمان مهاجرت به کانادا باید به آن توجه داشته باشید انتخاب شهری است که در آن تعداد ایرانیان مقیم در شهر زیاد باشد. در شهرهایی مانند ونکوور، تورنتو و مونترال، ایرانی‌های زیادی سکونت دارند. پس از ورود به شهر مورد نظر به دنبال اجاره خانه در محله‌های ایرانی‌نشین باشید. بدین ترتیب در محل زندگی خود روزانه با تعداد زیادی از هموطنان برخورد می‌کنید. صحبت کردن به زبان فارسی در طول روز حتی با یک نفر، می‌تواند تا حد زیادی احساس غربت شما را کاهش دهد.

به مراکز تفریحی ایرانی سر بزن

تعداد قابل توجهی از ایرانی‌ها پس از ورود به کانادا به مشاغلی مانند رستوران‌داری مشغول می‌شوند و به تهیه غذاهای اصیل ایرانی می‌پردازند. بهتر است که به این رستوران‌ها و کافه‌ها مراجعه کنید. میل کردن غذای ایرانی در یک محیطی که خاطرات ایران را برای شما تداعی می‌کند یک راهکار مناسب برای دور شدن از احساس غربت است.

شغل پیدا کن

سعی کنید در همان روزهای اول ورود به کانادا برای یافتن شغل اقدام کنید. ماندن در خانه باعث دو چندان شدن احساس دلتنگی و غربت می‌شود. کار کردن در محیط بیرون از منزل و برقراری ارتباط با همکاران، زمینه را برای گسترش روابط و یافتن دوستان جدید فراهم می‌کند.

در کانادا تفریح کن

در ماه‌های اول ورود به کانادا سعی کنید بخشی از وقت خود را به تفریح و گردش بپردازید و از مناظر زیبای کانادا لذت ببرید. تماشای جذابیت‌های کانادا در اوایل ورود به این کشور برای تقویت روحیه بسیار عالی است.

مثبت اندیش باش

به یاد داشته باشید که شما با مهاجرت به کانادا قدم بزرگی برای ساختن آینده‌ای روشن برداشته‌اید. بنابراین باید به مزایایی که زندگی در کانادا برای شما به همراه دارد فکر کنید. احساس غربت و دلتنگی در مقابل رفاه زندگی در کانادا یک مسأله کم اهمیت است.

بر زبان انگلیسی مسلط باش

عدم تسلط بر زبان انگلیسی شاید مهم‌ترین عامل در ایجاد احساس غربت در کانادا باشد. بهتر است قبل از مهاجرت به کانادا به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید. اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید زندگی در کانادا برایتان لذت‌بخش خواهد بود. گردش در کانادا و شرکت در مراسم‌های مختلف در صورتی برای شما جذاب است که زبان انگلیسی را به خوبی متوجه شوید و زمانی می‌توانید با سایر مهاجرین و یا مردم کانادا دوست بشوید که مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی را داشته باشید. البته این نکته را هم به خاطر داشته باشید که در کانادا نسبت به تازه‌واردها این انتظار وجود ندارد که زبان انگلیسی را مانند زبان مادری صحبت کنند.

با برخورد اجتماعی مردم آشنا شو

یکی از عواملی که شکل‌گیری ارتباط جدید را دشوار می‌سازد  عدم آگاهی نسبت به نحوه برخورد اجتماعی مردم در یک کشور است. شما می‌توانید با کسب اطلاعات نسبت به فرهنگ حاکم بر جامعه کانادایی و رفتار مردم، هر چه سریع‌تر دوستانی را در محیط کار یا در همسایگی خود پیدا کنید.

 ارتباطت را با دوستان در ایران حفظ کن

مراقب باشید بعد از ورود به کانادا ارتباط خود را با دوستانتان در ایران قطع نکنید. قطع روابط با دوستان خود در ایران به حس غربت و دلتنگی شما دامن می‌زند.

  از سازمان‌ها و انجمن‌های مردم نهاد کمک بگیر

در اکثر شهرهای کانادا مخصوصا شهرهایی که تعداد ایرانی‌های مقیم در آن زیاد است سازمان‌های مردم نهادی ایجاد شده است که در آن‌ها به مهاجرین تازه وارد به کانادا برای برقراری ارتباط با محیط جدید زندگی کمک می‌شود. در همین انجمن‌ها شما می‌توانید با ایرانی‌های مقیم در شهر آشنا شوید. معمولا در این انجمن‌ها فعالیت‌های فرهنگی هم انجام می‌شود بنابراین عضویت در آن‌ها بهترین گزینه برای رفع حس غربت است.

به تصمیم خود احترام بگذار

تجربه سایر مهاجرین نشان می‌دهد که اگر حس غربت را به خودتان تلقین کنید و در پذیرش فرهنگ جامعه جدید انعطاف‌پذیر نباشید زندگی در کانادا سخت خواهد شد. بنابراین با پذیرش فرهنگ جامعه کانادا و تلقین نکردن حس دلتنگی به تصمیم خود برای زندگی در کانادا احترام بگذارید.

برای مهاجرت به کانادا هدف داشته باشید

داشتن هدف و برنامه مشخص، هر سختی را آسان می‌کند. اگر برای تحقق رویایی که همیشه به دنبال آن بوده‌اید تصمیم گرفتید به کانادا مهاجرت کنید حتما سختی زندگی در غربت برایتان راحت‌تر خواهد بود. کسی که هدف داشته باشد و برای تحقق آن تصمیم به مهاجرت می‌گیرد حتما می‌تواند بر حس دلتنگی خود غلبه کند. به یاد داشته باشید که شیرینی رسیدن به رویاها تلخی دلتنگی را از بین می‌برد.

از تجربه سایر مهاجرین استفاده کنید

شما می‌توانید قبل از مهاجرت به کانادا از طریق شبکه‌های اجتماعی با مهاجرین مقیم در کانادا ارتباط برقرار کنید و از تجارب آن‌ها استفاده کنید. مطمئن باشید که آشنایی کافی با محیط جدید قبل از ورود به آن بخشی از موفقیت در مهاجرت است. اگر دوستی در کانادا ندارید سعی کنید با مهاجرینی که در شهر مورد نظر شما اقامت دارند ارتباط برقرار کنید تا به محض ورود به کانادا بتوانید اوقات تنهایی خود را با هم‌وطنان سپری نمایید.

از ایران با افتخار صحبت کنید

وقتی وارد کانادا بشوید مسلما در گروه‌ها و کلوب‌های مختلفی قرار می‌گیرید که در آن‌ها مهاجرین از سایر کشورها نیز حضور دارند و ممکن است مسایل ملیتی مطرح شود. بهتر است در این مواقع از کشور خود با افتخار صحبت کنید چون عملکرد برعکس، احساس خودکم بینی در شما ایجاد می‌کند و همین امر در تشدید احساس غربت تاثیرگذار است.

یک تذکر

مراقب باشید که در ماه‌های اول ورود به کانادا که شاید احساس دلتنگی بیش از سایر مواقع به سراغتان بیاید برای فرار کردن از این حس، به افراد غریبه بیش از حد اطمینان نکنید. در واقع شما نباید برای از بین بردن احساس غربت، خود را گرفتار مسائل جدی‌تر بکنید. برخی از مهاجرین ایرانی با ورود به کانادا دامنه دوستان خود را فقط به هم‌وطنان ایرانی محدود می‌کنند و در پاسخ این سوال که چرا خود را با جامعه کانادایی تطبیق نمی‌دهند این طور پاسخ می‌دهند که در کشور غریب، به هم‌وطنان بیشتر اعتماد دارند. به این دسته از مهاجرین پیشنهاد می‌شود که در هر موضوعی تعادل را برقرار سازید. شما نباید در کانادا فقط با ایرانی‌ها ارتباط برقرار کنید چون در خیلی از مواقع  به کمک یک دوست کانادایی نیاز خواهید داشت. همچنین اعتماد بیش از حد به ایرانی‌های خارج از کشور نیز منطقی نیست.

Load More

اقتصاد کانادا

اقتصاد در کانادا با توجه به هر ایالت و منطقه تا حد زیادی متفاوت است، چرا که هر ناحیه دارایی‌های متفاوتی دارد. برای مثال، ایالت‌های

          

ایالت آلبرتا

جغرافیای آلبرتا  آلبرتا یکی از ایالات کانادا است که مرکز آن، ادمنتون و مهم‌ترین شهر در این ایالت کلگری است. دیدنی‌ترین شهر نیز که بیشتر

          

ایالت بریتیش کلمبیا

درباره ایالت بریتیش کلمبیا بریتیش کلمبیا یعنی کلمبیای بریتانیایی. بریتیش کلمبیا، غربی‌ترین ایالت در کانادا است که در میان رشته‌های راکی و اقیانوس آرام قرار

          

ایالت منیتوبا

در باره ایالت منیتوبا ایالت منیتوبا یکی از ایالات کانادا و مرکز آن شهر وینیپیگ است. این ایالت 647.797 کیلومتر مربع مساحت و 1.207.959 نفر

          

ایالت نوناووت

درباره ایالت نوناووت نوناووت جدیدترین ایالت کانادا است که مساحت آن معادل اروپای غربی است. این ایالت در شمال کانادا قرار دارد و مجمع‌الجزایر قطبی

          

ایمیل خود را برای اطلاع از آخرین اخبار وارد کنید.

شما می‌توانید در تمامی مراحل  کار خود در کانادا از کمک تخصصی کارشناسان ما استفاده کنید.

سرویسهای رایگان
.01

نسخه فارسی کتاب Citizenship

ترجمه فارسی کتاب شهروندی کانادا ...

.02

کتابها و منابع تازه واردین به کانادا

.03

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی BC

.04

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی انتاریو

.05

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی آلبرتا

.06

تقویم فارسی و تبدیل تاریخ

براحتی تاریخ مورد نظر خود را تبدیل کنید

عناوین مهم