فهرست مطالب

حقایق عجیب اما واقعی در مورد کانادا

کانادا یکی از زیباترین کشورهای دنیاست که توانسته است در کنار موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد با پیشرفت در علم و تکنولوژی، به یکی از کشورهای جذابی تبدیل شده است که بیشتر ایرانی‌ها آرزوی مهاجرت و زندگی در آن را دارند. نفس کشیدن در هوای بسیار مطبوع این کشور و برخورداری از زندگی با کیفیت، امید به زندگی و ده‌ها ویژگی دیگر باعث شده است تا سالانه افراد زیادی برای گرفتن اقامت کانادا اقدام کنند. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا علاقه دارند تا قبل از این که عازم سفر به این کشور شوند واقعیت زندگی در کانادا را بدانند تا بتوانند برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای آینده خود داشته باشند. این مقاله جهت راهنمایی اشخاصی نوشته شده که می‌خواهند همه چیز را در مورد کانادا بدانند.

موقعیت جغرافیایی

کانادا یک کشور بسیار سرسبز است که مناطق کوهستانی و دریاچه‌های بسیار زیبای آن از شهرت جهانی برخوردار است. نزدیک به 30 درصد از مساحت کانادا را جنگل‌های انبوه تشکیل می‌دهد. همچنین همسایگی این کشور با آمریکا و ساحلی بودن آن از دیگر مزایایی است که باعث شده تا کانادا به عنوان یک کشور برخوردار از موقعیت جغرافیایی بسیار خوب در دنیا مطرح شود. دریاچه‌های بسیار زیبایی که در کوهستان‌های کانادا قرار گرفته این کشور را به مقصد جذابی برای گردشگران تبدیل کرده است.

گونه‌های گیاهی و جانوری کم‌نظیر

گونه‌های گیاهی و جانوری کم‌نظیر

در کانادا به دلیل نزدیک بودن به قطب و بارندگی زیاد گونه‌های متنوع گیاهی و همچنین جانوران مختلفی را می‌توان در حیات وحش این کشور مشاهده نمود. اگر از باغ‌های گیاه‌شناسی در کانادا بازدید کنید متوجه این ویژگی منحصر به فرد در کانادا خواهید شد. باغ‌های گیاه‌شناسی در اکثر شهرهای کانادا میزبان گردشگران هستند و شما می‌توانید با حضور در آن‌ها از مشاهده گل‌های زیبا و رنگارنگ که مختص طبیعت کانادا هستند لذت ببرید. برخی از این گیاهان نیز جنبه دارویی دارند و برای ساخت دارو در کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرند و یا به خارج از کانادا صادر می‌شوند. در کانادا به دلیل نزدیک بودن به قطب گونه‌های مختلف خرس‌های قطبی را می‌توانید در باغ‌وحش مشاهده کنید.

غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه

هیچ گردشگری با مسافرت به کانادا از وعده‌های غذایی خود در این کشور ناراضی نخواهد بود چون به دلیل مهاجرپذیر بودن این کشور، رستوران‌های متعددی از سوی مهاجرین دایر شده است که در آن‌ها برای سلیقه‌های مختلف، غذا تهیه می‌شود. بنابراین از هر کشوری که به کانادا مسافرت کنید حتما غذای متناسب با ذائقه خود را می‌توانید در طول مدت اقامت در کانادا میل کنید. هچنین لازم به ذکر است که غذاها و نوشیدنی‌های محلی کانادا نیز که اکثرا تحت تاثیر فرهنگ غذایی مردم فرانسه و انگلیس تهیه می‌شوند برای هر گردشگری جذاب است. یکی از ویژگی‌های غذاهای کانادایی تازه بودن مواد غذایی است که به دلیل نزدیک بودن به مناطق ساحلی و جنگلی در دسترس اکثر رستوران‌ها هستند و شما می‌توانید با خیال آسوده از آن‌ها استفاده کنید. تنوع نوشیدنی‌ها نیز در کانادا هر گردشگری را متعجب می‌کند. در واقع به دلیل رویش گیاهان و درختان مختلف در کانادا نوشیدنی‌ها نیز بسیار زیاد هستند مخصوصا شربت درخت افرا که به دلیل محبوبیت آن در بین مردم، به عنوان یک هدیه در کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که صاحبان رستوران‌ها در کانادا جزء اشخاص پر درآمد در کانادا هستند.

زبان و فرهنگ‌های مختلف در کانادا

وقتی سیاست یک کشور مبتنی بر مهاجرپذیری باشد مسلما تنوع زبان و فرهنگ نیز در آن بسیار زیاد خواهد بود. در اکثر ایالات کانادا، زبان انگلیسی رسمیت دارد و ایالت کبک، تنها ایالتی است که در آن مردم به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. مردم در کانادا به زبان‌های دیگری هم صحبت می‌کنند که به دلیل حضور چشمگیر ایرانی‌های مقیم کانادا، زبان فارسی نیز یکی از آن‌هاست.

یکی دیگر از حقایق زندگی در کانادا تنوع فرهنگ و آداب و رسوم در این کشور است که این امر نیز به حضور گسترده مهاجرین از کشورهای مختلف برمی‌گردد. شما در کانادا احساس غربت و انزوا نمی‌کنید چرا که مهاجران زیادی در اطراف شما زندگی می‌کنند که آن‌ها نیز شرایط شما را دارند. واقعیت این است که در کانادا به دلیل تنوع فرهنگ، زبان و آداب و رسوم و در واقع حضور تعداد زیادی از مهاجرین، رفتارهای نامناسبی که در آمریکا و کشورهای اروپایی با مهاجرین انجام می‌شود در کانادا دیده نمی‌شود و مهاجرین می‌توانند با آرامش بیشتری در این کشور به رویاهای خود دست پیدا کنند.

درباره مردم کانادا

  • مردم در کانادا جوان هستند به طوری که میانگین سنی در این کشور 40 سال است. بنابراین با مهاجرت به کانادا زندگی در یک کشور جوان، بانشاط و پویا را تجربه خواهید کرد. شاید یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب بسیاری از جوانان ایرانی برای ساختن یک زندگی خوب در کانادا همین امر باشد.
  • مردم در کانادا اکثرا قانون‌مدار هستند و سعی در دور زدن قوانین ندارند. همچنین از لحاظ فساد اداری و مالی کانادا جزء کشورهایی است که به ندرت با چنین جرایمی مواجه می‌شود و این موضوع با اخلاق خوب مردم در این کشور و احترام آن‌ها به قانون حاکم مرتبط است.
  • جالب است بدانید که به دلیل وجهه خوب مردم کانادا در سطح جهانی، آمریکایی‌ها در خارج از این کشور خود را کانادایی معرفی می‌کنند.
  • مردم در کانادا به درس و تحصیل اهمیت علاقه‌مند هستند. این ادعا با آماری که از تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در این کشور ارائه گردیده قابل اثبات است. در کانادا نزدیک به نیمی از مردم در یکی از رشته‌های دانشگاهی تحصیل کرده و دارای تخصص هستند.

ثروت در کانادا

کانادا به دلیل برخورداری از معادن و منابع طبیعی فراوان تلفیق این موقعیت با صنایع مدرن، به یکی از کشورهای مهم برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است و همین امر گردش ثروت را به همراه داشته است. رونق صنعت توریست و جذب هزاران دانشجوی خارجی نیز در دانشگاه‌های کانادا، ثروت زیادی را برای این کشور به همراه داشته است. کانادا یکی از کشورهای ثروتمند در دنیاست که بخشی از ثروت خود را از طریق مبادلات بازرگانی با آمریکا و کشورهای اروپایی به دست آورده و بخش قابل توجهی نیز از طریق سرمایه‌گذاری خارجی و رونق تولید در این کشور حاصل شده است. به طور کلی مردم در کانادا از زندگی با کیفیتی برخوردار هستند.

دانستنی ‌های جالب در مورد کانادا

1- روی پرچم کانادا عکس یک برگ مشاهده می‌شود. ممکن است برای هر شخصی این سوال پیش بیاید که چرا روی پرچم یک کشور عکس یک برگ باید حک شده باشد. این برگ درخت افرا است که در پرچم کانادا دیده می‌شود. درخت افرا پوشش گیاهی است که در اکثر جنگل‌ها و مناطق مختلف کانادا به صورت انبوه مشاهده می‌شود.

2- کانادا با این که یک کشور مهاجرپذیر است اما در آن حفظ اصالت کانادایی نیز در دستور کار دولت و پارلمان این کشور قرار گرفته است. مثلا در رادیو و تلویزیون کانادا باید نیمی از موسیقی‌هایی که پخش می‌شوند موسیقی اصیل کانادایی باشند.

3- جالب است بدانید که حمل نوشیدنی الکلی از یک ایالت به ایالت دیگر در کانادا ممنوع است و در هر ایالت باید نوشیدنی الکلی ساخته شده در همان منطقه مورد استفاده قرار بگیرد.

4- کانادا با 202080 متر ساحل از طولانی‌ترین نوار ساحلی در دنیا برخوردار است.

5- شهر مونترال در ایالت کبک، بعد از پاریس بزرگ‌ترین شهر فرانسه زبان در دنیاست.

6- شش شهر در کانادا جمعیت بالای یک میلیون دارند: مونترال. تورنتو. ونکوور. کلگری. ادمنتون. اتاوا

7- کانادا دومین کشور پهناور در دنیاست.

8- اتاوا، پایتخت کانادا بعد از مسکو دومین پایتخت سرد در دنیاست.

9- کانادا دارای 10 ایالت است.

10- جالب است بدانید که 9 درصد از آب شیرین دنیا را در خود جای داده است.

11- طولانی‌ترین بزرگراه دنیا به طول 7.604 کیلومتر در کانادا قرار دارد.

12- شمالی‌ترین تپه‌های ماسه‌ای دنیا در ایالت ساسکاچوان کانادا قرار دارد.

13- بلندترین کوه در کانادا، مونت لوگان نام دارد که با 5959 متر ارتفاع، جذاب‌ترین کوه در این کشور برای کوهنوردان محسوب می‌شود.

14- ساحل واساگا در کانادا طولانی‌ترین ساحل دارای آب تمییز در دنیاست.

15- در سوم فوریه 1957، دمای منفی 60 درجه سانتی‌گراد در شهر سنگ یوکن کانادا به ثبت رسیده است.

16- مرتفع‌ترین آبشار در کانادا، دلافال با 440 متر ارتفاع است.

17- خط مرزی 5.525 مایلی بین کانادا و آمریکا طولانی‌ترین خط مرزی دنیاست.

18- در سال 2012، جمعیت کانادا فقط 35 میلیون بوده است.

19- وجود بیش از 55000 گونه حشره در کانادا شناسایی شده است.

اقتصاد کانادا

اقتصاد در کانادا با توجه به هر ایالت و منطقه تا حد زیادی متفاوت است، چرا که هر ناحیه دارایی‌های متفاوتی دارد. برای مثال، ایالت‌های

          

ایالت آلبرتا

جغرافیای آلبرتا  آلبرتا یکی از ایالات کانادا است که مرکز آن، ادمنتون و مهم‌ترین شهر در این ایالت کلگری است. دیدنی‌ترین شهر نیز که بیشتر

          

ایالت بریتیش کلمبیا

درباره ایالت بریتیش کلمبیا بریتیش کلمبیا یعنی کلمبیای بریتانیایی. بریتیش کلمبیا، غربی‌ترین ایالت در کانادا است که در میان رشته‌های راکی و اقیانوس آرام قرار

          

ایالت منیتوبا

در باره ایالت منیتوبا ایالت منیتوبا یکی از ایالات کانادا و مرکز آن شهر وینیپیگ است. این ایالت 647.797 کیلومتر مربع مساحت و 1.207.959 نفر

          

ایالت نوناووت

درباره ایالت نوناووت نوناووت جدیدترین ایالت کانادا است که مساحت آن معادل اروپای غربی است. این ایالت در شمال کانادا قرار دارد و مجمع‌الجزایر قطبی

          

ایمیل خود را برای اطلاع از آخرین اخبار وارد کنید.

شما می‌توانید در تمامی مراحل  کار خود در کانادا از کمک تخصصی کارشناسان ما استفاده کنید.

سرویسهای رایگان
.01

نسخه فارسی کتاب Citizenship

ترجمه فارسی کتاب شهروندی کانادا ...

.02

کتابها و منابع تازه واردین به کانادا

.03

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی BC

.04

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی انتاریو

.05

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی آلبرتا

.06

تقویم فارسی و تبدیل تاریخ

براحتی تاریخ مورد نظر خود را تبدیل کنید

عناوین مهم