فهرست مطالب

امن ‌ترین شهرهای کانادا

یکی از معیارهای مهم جهانی برای تعیین سطح کیفیت زندگی در یک کشور، وجود امنیت است. ناامنی در یک کشور بر سایر مزیت‌های موجود در آن سایه می‌افکند و این موضوعی است که مهاجرین را برای ورود به آن دلسرد می‌کند. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید در مورد مسأله مهم امنیت در این کشور نگران نباشید. در واقع کم‌تر کسی در زمان مهاجرت به کانادا بابت امنیت در ایالات این کشور دغدغه دارد چون کانادا در رتبه‌بندی‌های جهانی به عنوان کشوری امن و آرام معرفی شده است و این ویژگی در برخی از ایالات مشهودتر است. اگر جزء آن دسته از اشخاص و یا خانواده‌هایی هستید که امنیت محل زندگی برای شما در اولویت قرار دارد و قصد مهاجرت به کانادا را دارید لازم است با امن‌ترین شهرها و ایالات در کانادا آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم امن‌ترین شهرهای کانادا را به شما معرفی کنیم. لازم به ذکر است که امن‌ترین شهرها در کانادا بر اساس آمارارائه شده از سوی پلیس و سازمان امنیت کانادا تعیین می‌شوند.

کبک

امروزه کبک از جهات مختلف توانسته است توجه اغلب مهاجرین را به خود جلب نماید. یکی از ویژگی‌های بارز ایالت کبک، وجود امنیت و نرخ پایین ارتکاب جرم است که توانسته محیط مناسبی را برای زندگی شهروندان و مهاجرین فراهم کند. جمعیت کبک در سال 2018، 538.238  بوده است و در همین سال نرخ ارتکاب جرم در ایالت کبک، 16.35 اعلام شده است و شاخص امنیت نیز 83.65 بوده است.

اتاوا

اتاوا پایتخت کانادا است که در جنوب ایالت آنتاریا قرار دارد. برای هر کشوری حفظ امنیت پایتخت جزء مسائل بسیار مهم محسوب می‌شود. دولت کانادا نیز تمام تلاش خود را برای رسیدن به این نتیجه به کار گرفته است. امنیت و آرامش در این شهر مخصوصا برای خانواده‌ها، ویژگی است که باعث می‌شود بسیاری از آن‌ها اتاوا را برای زندگی انتخاب کنند. جمعیت اتاوا در سال 2018، 1385000 ، شاخص جرم و جنایت، 24.42 و شاخص امنیت، 75.58 بوده است. در اتاوا به نسبت جمعیت ساکن در شهر، نرخ ارتکاب جرم پایین است. لازم به ذکر است که نرخ ناچیز ارتکاب جرم در اتاوا اغلب با جرایم خشونت‌بار مانند قتل مرتبط نیست و معمولا جرایم کم اهمیت‌تر در این شهر رخ می‌دهد چرا که با رفتار نا به هنجار از سوی هر شخصی، پلیس اتاوا برای برقراری امنیت وارد عمل می‌شود. بنابراین اگر جزء آن دسته از مهاجرینی هستید که امنیت محل سکونت برای شما در اولویت قرار دارد پیشنهاد می‌شود که اتاوا را برای زندگی در کانادا انتخاب کنید.

 تورنتو

تورنتو مرکز شهر انتاریا است که به دلیل تمرکز بخش زیادی از مراکز تجاری و صنایع در آن، به یکی از مقاصد مهم مهاجرین برای زندگی در کانادا تبدیل شده است. تورنتو حتی در شب‌ها نیز امنیت دارد و یک خانم می‌تواند به راحتی در شهر تردد داشته باشد. تورنتو شهر امنی برای شهروندان و گردشگران است و همین امر جذب تعداد زیادی گردشگر را دنبال داشته است. شما می‌توانید با خیالی آسوده و به دور از نگرانی به تفریح در تورنتو و بازدید از آثار فرهنگی و تاریخی در این شهر بپردازید. در ارزیابی سال 2019، تورنتو به عنوان ششمین شهر امن در دنیا معرفی شده است.

ونکوور

ونکوور با این که شهر پر‌جمعیتی است اما دولت کانادا و پلیس شهری توانسته است آرامش و امنیت را در این شهر مهم برقرار سازد. در این شهر مانند سایر شهرهای کانادا کسی حق حمل اسلحه ندارد و همین امر باعث می‌شود تا بسیاری از مهاجرین، زندگی در کانادا و مخصوصا ونکوور را به آمریکا ترجیح دهند. شهروندان در ونکوور بدون هیچ ترسی، شب‌ها به فعالیت در خارج از منزل می‌پردازند. در سال 2019، نرخ ارتکاب جرم در ونکوور 7.2 اعلام شده است و این یعنی ونکوور همان شهر ایده‌آل شما برای زندگی خانوادگی است. در ونکوور گردشگران نیز با مشکل خاصی مواجه نمی‌شوند و با آرامش می‌توانند از سفر خود به کانادا لذت ببرند. ونکوور برای دانشجویان نیز که اغلب از کشورهای دیگر به کانادا برای تحصیل سفر کرده‌اند محیط امنی محسوب می‌شود.

امن ‌ترین شهر کانادا برای دانش‌آموزان

اتاوا در کانادا از جهت برقراری محیط مناسب و امن برای دانشجویان خارجی که به دور از وطن و تنها زندگی می‌کنند شهرت دارد. در این شهر علاوه بر دانشجویان، دانش‌آموزان نیز به راحتی و بدون ایجاد مشکل، به مدرسه می‌روند.

کدام شهر در کانادا کم ‌ترین نرخ ارتکاب جرم را دارد؟

 طبق گزارش‌ها، تورنتو، کم‌ترین نرخ ارتکاب جرم را در کانادا دارد. در واقع با توجه به جمعیت ساکن در کانادا و جرایمی که سالانه در این شهر رخ می‌دهد تورنتو به عنوان امن‌ترین شهر در کانادا معرفی شده است.

امن‌ ترین شهرهای کانادا برای دانشجویان

با توجه به استقرار بسیاری از دانشگاه‌های برتر دنیا در کانادا، این کشور هر ساله میزبان هزاران دانشجوی خارجی است. مسلما برای دانشجویان بین‌الملل امنیت شهر محل سکونت یکی از اولویت‌های اصلی محسوب می‌شود. در این بخش از مقاله به معرفی امن‌ترین شهرهای کانادا برای تحصیل و سکونت دانشجویان خارجی می‌پردازیم:

هلیفکس جزء شهرهایی است که دانشجویان زیادی در آن مشغول به تحصیل هستند و توانسته‌اند دوران تحصیل خود را با آرامش سپری نمایند.

مونترال نیز جزء شهرهای بسیار امن برای دانشجویان خارجی است. اگر از یکی از دانشگاه‌های مونترال پذیرش گرفته‌اید بابت اقامت در این شهر نگران نباشید. آرامش و امنیت در این شهر برقرار است.

اقتصاد کانادا

اقتصاد در کانادا با توجه به هر ایالت و منطقه تا حد زیادی متفاوت است، چرا که هر ناحیه دارایی‌های متفاوتی دارد. برای مثال، ایالت‌های

          

ایالت آلبرتا

جغرافیای آلبرتا  آلبرتا یکی از ایالات کانادا است که مرکز آن، ادمنتون و مهم‌ترین شهر در این ایالت کلگری است. دیدنی‌ترین شهر نیز که بیشتر

          

ایالت بریتیش کلمبیا

درباره ایالت بریتیش کلمبیا بریتیش کلمبیا یعنی کلمبیای بریتانیایی. بریتیش کلمبیا، غربی‌ترین ایالت در کانادا است که در میان رشته‌های راکی و اقیانوس آرام قرار

          

ایالت منیتوبا

در باره ایالت منیتوبا ایالت منیتوبا یکی از ایالات کانادا و مرکز آن شهر وینیپیگ است. این ایالت 647.797 کیلومتر مربع مساحت و 1.207.959 نفر

          

ایالت نوناووت

درباره ایالت نوناووت نوناووت جدیدترین ایالت کانادا است که مساحت آن معادل اروپای غربی است. این ایالت در شمال کانادا قرار دارد و مجمع‌الجزایر قطبی

          

ایمیل خود را برای اطلاع از آخرین اخبار وارد کنید.

شما می‌توانید در تمامی مراحل  کار خود در کانادا از کمک تخصصی کارشناسان ما استفاده کنید.

سرویسهای رایگان
.01

نسخه فارسی کتاب Citizenship

ترجمه فارسی کتاب شهروندی کانادا ...

.02

کتابها و منابع تازه واردین به کانادا

.03

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی BC

.04

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی انتاریو

.05

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی آلبرتا

.06

تقویم فارسی و تبدیل تاریخ

براحتی تاریخ مورد نظر خود را تبدیل کنید

عناوین مهم